graphy
10 بهمن 1401 - 19:17

معاون استاندار لرستان: مدیران ‌با رسانه‌ها ارتباط داشته باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان‌ گفت: لازم است که مدیران دستگاه‌های اجرایی در برقراری ارتباط با رسانه‌ها اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مجید منعمی عصر امروز در جلسه شورای روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی لرستان با بیان اینکه روابط عمومی باید کنشگر باشد نه اینکه در حاشیه قرار گیرد، اظهار داشت: لازم است همه خدمات و عملکردهای دستگاه اجرایی با حضور پررنگ یک روابط عمومی کنشگر به خوبی تبیین شود. 

وی با بیان اینکه امید افزایی به جامعه یک اتفاق کلیدی در ارتباط با ارائه خدمات صورت گرفته است، افزود: در شرایط کنونی دشمن تمامی تمرکز خود را برای ایجاد فضای ناامیدی در جامعه ما به کار بسته و لازم است روابط عمومی‌ها نسبت به تبیین خدمات به مردم اهتمام داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه باید در نظر داشت که روابط عمومی در جایگاه خود به عنوان مشاور بالاترین مقام دستگاه شناخته می‌شود، عنوان کرد: ضرورت دارد این جایگاه به خوبی شناخته شده و به آن اهمیت داده شود. 

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها به عنوان انعکاس دهنده اقدامات و خدمات صورت گرفته در دستگاه‌ها نقش به‌سزایی در اجرایی کردن و عملیاتی شدن برنامه‌ها برعهده دارند، افزود: نقش روابط عمومی‌ها در برطرف کردن مشکلات و پیش برد اهداف سازمانی موثر است. 

منعمی افزود: ایجاد ارتباط میان مدیران دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها و تعامل میان این دو از مهم‌ترین مسئولیت‌هایی است که در حیطه اقدامات روابط عمومی تعریف شده است. 

وی با بیان اینکه رسانه‌ها با توجه به مطالبه‌گر بودن و نقش نظارتی که بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی دارند می‌توانند موجب تسریع در پیشرفت امور شوند، بیان کرد: لازم است که مدیران دستگاه‌های اجرایی در برقراری ارتباط با رسانه‌ها اهتمام داشته باشند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه در راستای تبیین خدمات و دستاوردها پرداختن به کلید واژه‌سازی و تعامل برای دولت بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها می توانند با ایجاد ارتباط میان مدیران و رسانه‌ها به این موضوع بپردازند. 

منعمی گفت: نقد منصفانه در جهت تعالی و رسیدن به اهداف بسیار مهم بوده و لازم است که مدیران نقد پذیر باشند و انتقادات را در جهت رفع مشکلات بکار گیرند تا فرهنگ تعامل سازنده و هم‌افزا به خوبی در دستگاه‌های اجرایی نهادینه شود. 

وی با بیان اینکه علاوه بر رسانه‌ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز نسبت به اطلاع‌رسانی کاستی ها و نقایص با هدف آگاهی بخشی به جامعه اقدام کنند، افزود: مدیران در نظر داشته باشند که این موضوع هیچ منافاتی با امید افزایی در جامعه ندارد. 

معاون استاندار لرستان افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی و تهیه امکانات و تجهیزات لازم برای روابط عمومی ها گامی موثر در توانمندسازی این قشر است و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند. 

منعمی تصریح کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین خدمات دولت است و با توجه به گزارشات دریافت شده از دستگاه‌های اجرایی، خدمات بسیار خوبی طی یک سال اخیر صورت گرفته که لازم است در جهت تبیین و اطلاع‌رسانی آنها به مردم اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/641/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008416