graphy
10 بهمن 1401 - 18:28

رویکرد برنامه‌های سپاه خدمت‌رسانی به مردم و جهاد تبیین است

فرمانده سپاه اراک با اشاره به اینکه در راستای گرامیداشت ایام الله دهه فجر بیش از هزار و ۶۰۰ برنامه در اراک توسط سپاه و بسیج پیش‌بینی شده، گفت: رویکرد برنامه‌ها خدمت‌رسانی به مردم و جهاد تبیین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سرهنگ پاسدار محمد مهجوری عصر امروز در نشست هماهنگی برنامه های دهه فجر سال 1401 اظهار داشت: روحیه ولایتمداری ، ایثارگری و خدمت رسانی به مردم بسیج در طی این سال ها این نهاد مردمی و انقلابی را در مقاطع مختلف موفق و پیروز کرده و امروز بسیج در همه حوزه ها کارآمد و توانمند است و در بسیاری از بخش ها الگوهای موفق ارائه کرده است.

وی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت خون مطهر شهدا و فرهنگ بسیجی ملت در اوج اقتدار و سربلندی است و فرهنگ بسیجی مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب محسوب می‌شود.

سرهنگ مهجوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی علیرغم وجود توطئه ها و تحریم های دشمنان امروز در اوج اقتدار است، گفت: به برکت تفکر و هدایت های امامین انقلاب و بسیج مردمی راهبردهای دشمن در مقابل ملت ایران با شکست جدی مواجه شده است. 

وی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از مهمترین نیازهای امروز کشور و نسل جدید است بنابراین باید جهاد تبیین مورد توجه قرار گیرد و بسیج در این راستا از دوسال گذشته اقدامات مختلفی انجام داده و ایام الله دهه فجر بهترین فرصت برای توجه بیشتر به این مطالبه مقام معظم رهبری است.

فرمانده سپاه اراک با اشاره به اینکه در راستای گرامیداشت ایام الله دهه فجر بیش از هزار و 600 برنامه در اراک توسط سپاه و بسیج پیش بینی شده، افزود: رویکرد برنامه ها خدمت رسانی به مردم و جهاد تبیین است.

وی با تشریح جزئیات برنامه ها بیان کرد: بیش از 10 پویش مردمی که مهمترین آن پویش هر خانه یک پرچم و نصب پرچم سر در مغازه ها به مناسبت دهه فجر و پویش های نقاشی کودکان و کتابخوانی است.

سرهنگ مهجوری افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی و قرآنی، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، جشن امضای کتاب با محتوای انقلاب اسلامی، نشست های تخصصی شعر، خاطره گویی در مساجد و محافل، برگزاری مسابقات خاطره گویی در فضای مجازی، بازدید دانشجویان و دانش آموزان از مراکز علمی و کارخانجات صنعتی، یادوارهای شهدا، جشن های پیروزی انقلاب در مساجد ، حسینیه ها و محله ها از مهمترین برنامه های فرهنگی سپاه و بسیج در اراک است.

وی ادامه داد: برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت، راهیان نور، شهید مجید ایزد پناه و اردوهای جهادی از دیگر برنامه های سپاه و بسیج برای دانشجویان و دانش آموزان در اراک است.

فرمانده سپاه اراک خاطر نشان کرد: اجرای رزمایش کمک مومنانه، بهره برداری از پروژه های محرومین زدایی و آبرسانی شرب و کشاورزی، تحویل مسکن ولی نعمتان، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در پایگاه های بسیج و بهره برداری از طرح های اشتغال زایی از برنامه های دیگر سپاه و بسیج در ایام الله دهه فجر است.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1008352